چای لاهیجان

قیمت انواع چای لاهیجان

چای لاهیجان مرغوب ترین چای تولید داخل در بازار چای شمال بوده که فروش عمده این چای اصل و پرخواص به صورت فله ای و بهترین مارک و برند از کارخانه در حال انجام می باشد. آیا دوست دارید قیمت خرید انواع چای ایرانی را آنلاین در اختیار داشته باشید؟ چای مدنظر شما کدام چای است، چای سیاه یا چای سبز لاهیجان؟

مختصری از کشت چای در لاهیجان

در ایران آب و هوای منحصر به فرد لاهیجان شرایط بی نظیری را جهت پرورش ارگانیک گیاه چای مهیا ساخته به طوری که می توان در هر گوشه و کنار این شهر باغات وسیع چای را در سطح کوه و تپه مشاهده نمود که علاوه بر جنبه اقتصادی ظاهر متفاوت و زیبایی را به این شهر بخشیده است. کشت چای در لاهیجان و رونق چایکاری در این منطقه با تلاش فراوان کاشف السلطنه به نتیجه رسید و تاکنون صنعت چایسازی در این شهر پابرجا و نمونه چای باکیفیت این منطقه را نمی توان در جای دیگری یافت نمود. رایحه خالص چای لاهیجان را می توان با بوییدن و نوشیدن آن و مزه خالص و نابش احساس نمود. چایکاری نقش مهمی را در اقتصاد کشاورزی لاهیجان داراست و امروزه صنایع بسته بندی نیز در این شهر با قدرت عمل نموده و شاهد بهترین و متنوع ترین انواع چای ها از این خطه می باشیم.

مشکلات صنعت چای لاهیجان

صنعت چای و چایسازی در کشور ما در شهر لاهیجان از بیشترین قدمت و از توسعه کشت آن بالای یک قرن می گذرد و رایجترین شیوه تولید چای در لاهیجان به شیوه ارتدکس یا رسمی می باشد. با توجه به ترویج هرچه بیشتر چای ملی، دیده می شود که علاوه بر کیفیت های بالای عرضه شده قیمت انواع چای لاهیجان بسیار مناسب تر و پایین تر از چای های رقیب وارداتی موجود در بازار است، اما تغییر ذائقه ها طی سال ها به دلیل عدم مدیریت صحیح پخش و تبلیغات گسترده رسانه های تلویزیونی در زمینه چای خارجی متاسفانه برهه ای را با بی مهری به چای داخله مواجه کرد و طعم و رنگ شیمیایی را برتر از انواع طبیعی در بین مردم ساخت به طوری که این امر سبب ورود بی رویه و اشباع چای های وارداتی در بازار چه از طریق قاچاق و چه قانونی گردید و قفسه فروشگاه ها مملو از انواع چای بدون هیچگونه اطلاع از محتوای داخل بسته ها و ماه ها گذشتن از ورود آن ها پشت در گمرک گردید علاوه بر اینکه این امر در افزایش قیمت چای نیز تاثیر بسزایی داشت.

قیمت چای

مدت زمان چیدن چای به فاصله هر 45 روز در سه فصل بهار، تابستان و پاییز است و در زمستان اجازه استراحت و تجدید قوای مجدد به بوته ها داده می شود و انواع چای برداشت شده در فصل بهار دارای بالاترین سطح کیفیت نسبت به چایی دیگر فصول می باشند.

انواع چای لاهیجان قیمت

انواع چای لاهیجان

 1. چای سیاه
 2. چای سبز
 3. چای سفید

که هر سه نوع چای حاصل ایجاد شدن از برگ های سبز گیاه چای طی عملیات متفاوت در کارخانه هستند. چای سیاه و سبز پس از آماده شدن به لحاظ درجه بندی به انواع یکسانی طبقه بندی و نامیده می شوند که شامل : چای سرگل، چای شکسته، چای ممتاز، چای قلم، چای باروتی و چای خاکه می باشد و در تجارت با علامات خاص و اختصاری شناخته و مجزا می شوند و قیمت انواع چای ها مجزا به لحاظ کیفیت و شکل ظاهر می باشند.

انواع چای لاهیجان

عوامل مهم در تعیین کیفیت و قیمت انواع چای

 • منطقه
 • زمان یا فصل چیدن
 • نوع برگ چیده شده
 • حمل صحیح تا کارخانه
 • نحوه تولید و فرآوری چای
 • نوع چای حاصله
 • فله بودن یا برند بودن
 • واسطه ها
 • فاصله های موجود
 • حجم خرید چای

قیمت انواع چای

قیمت چای لاهیجان در بازار کشور

در این زمینه مرغوب ترین انواع چای فله و بسته بندی و کیسه ای جهت فروش در بازار داخل و صادرات با قیمت های ارزان و مناسب همیشه در اختیار قرار داشته و پویایی بازار چای لاهیجان همیشه مثال زدنی و زبانزد بوده است. از آنجا که قیمت چای تحت شرایط و عوامل مختلفی تغییراتی را به خود می گیرد لذا قیمت انواع چای لاهیجان و سایر چای های ایرانی، همچون چای ترش را از طریق سایت مرجع اینترنتی مقابل دریافت و سفارشات عمده و جزیی چای خود را ثبت نمایید.

قیمت چای لاهیجان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com