بازار چای شمال

بازار چای ایران و خرید و فروش انواع چای شمال

بازار چای ایران و خرید و فروش انواع چای شمال در آن در طی سال های اخیر با روند رو به رشدی همراه بوده است. آیا صنعت چای و تولید چای در ایران توانسته جایگاه خود را پیدا و حفظ نماید؟ بازار چای ایران مرغوب ترین چای سنتی و درجه 1 را با قیمت ارزان و رقابتی در سطح کشور پخش و به بازار جهانی نیز عرضه می نماید.

بازار چای ایران

چای محصولی پرفروش و با بازار خوب در دنیا برشمرده می شود که از برگ های سبز گیاه چای طی عملیات فرآوری در کارخانه حاصل می شود و نوع و شیوه تولید بر رنگ و خاصیت چای اثر گذار و سبب ایجاد چای هایی با رنگ ظاهر و شکل مختلف می شود. با وارد شدن به بازار چای خواهید دید که تنوع بالای چای در مواقعی انتخاب را برای هر فرد سخت و دشوار می نماید. امروزه محصولات سالم و طبیعی در بین خریداران ارزش بالاتری را یافته اند اما بازار اشباع شده از چای شناخت آن را نیز با مشکلاتی مواجه ساخته است. چای در ایران در نقاط مرتفع رشد و از هیچ سمومی در فرآیند تولید، کاشت و داشتش استفاده نمی گردد بنا براین محصول فوق کاملا خالص و در سلامت کامل خواهد بود.

بازار چای ایران

صنعت چای در ایران

عادت به نوشیدن چای در بین ایرانی ها به 2 قرن پیش باز می گردد اما کشت و توسعه صنعت چای در ایران عمری طولانی نداشته و به یک قرن و اندی پیش باز می گردد زمانی که کاشف السلطنه با تلاش بسیار موفق شد تا تعدادی بذر و نهال چای را به کشور وارد و آن را در منطقه چای خانسر لاهیجان مورد آزمون قرار داد و با موفقیت به سرانجام و سپس به شهر های همجوار بسط و گسترش یافت به طوری که هم اینک گیلان با 90% سطح پوشش باغات چای و مابقی 10% در استان مازندران (تنکابن و رامسر) قرار دارند. شیوه تولید چای در ایران به شکا رسمی یا ارتدوکس بوده و چای های حاصله به شکلی باکیفیت و کاملا طبیعی می باشند.

بازار چای ایران

میزان تولید چای در شمال ایران

هم اکنون 25 هزار هکتار سطح باغات چای در نواحی چایخیز وجود دارند که حدود 55 هزار خانوار از طریق فعالیت در این زمینه امرار معاش می نمایند. میران مصرف سالانه چای در کشور ما چیزی بالغ بر 100 هزار تن است و سطح تولید چای در شمال ایران چیزی حدود 25 الی 30 درصد بازار است که لزوما واردات چای را در بازار چای خواهیم داشت و این امر حاکی از عدم کیفیت چای ایران نیست بلکه تولید چای در کشور کفاف بازار سالانه را نخواهد داشت. رایج ترین بخش تولید چای در شمال مربوط به :

  • چای سیاه (75%)
  • چای سبز (25%) می باشد.

بازار چای ایران کجاست؟

فعالیت بازار چای ایران در عرضه مستقیم چای به دلیل استقرار در نقاط چایخیزی همچون لاهیجان سبب شده تا مشتریان با استقبال بهتری از چای شمال مواجه شوند، چرا که این اطمینان وجود داشته که چای به صورت تولید تازه و از مناطق چایخیز با حذف واسطه و کاهش قیمت در اختیار مشتریان قرار دارد.

بازار چای ایران

وضعیت بازار چای ایران

کشور ما ایران دوازدهمین کشور مصرف کننده چای در دنیا و پانزدهمین کشور تولید کننده چای نام دارد.

  • بازار پرمصرف چای در داخل و خارج از کشور
  • افزایش قیمت خرید تضمینی
  • حذف ارز دولتی برای واردات چای

سبب شده که میل به افزایش کشت چای در بین چایکاران افزایش و از سویی پشتیبانی از کارخانه‌ های چایسازی گیلان به دلیل بیشتر بودن مساحت باغ ‌های چای در این استان می‌تواند ارزش افزوده چای را بیش از قبل نماید.

  1. در صورت ادامه یافتن سیاست‌های حمایتی از چایکاران
  2. شرکت دادن و حمایت از فعالان صنعت چای در أمور مربوطه
  3. در نظر گرفتن قوانین مناسب برای صادرات و واردات چای
  4. جلوگیری از قاچاق چای
  5. احیای باغ‌ های چای رها شده‌

می‌توان به رونق اقتصاد چای و ایجاد اشتغال زایی در این زمینه امیدوار بود.

بازار چای ایران

خرید و فروش انواع چای شمال

در طی سال های اخیر خرید و فروش انواع چای شمال با حمایت های دول و مردمی روند رو به رشدی را طی می نماید به طوری که کیفیت چای ایرانی برای مشتریان آن واضح و مورهن و چای شمالی را در سبد خرید خریداران قرار داده است. برای خرید بهترین چای بهاره و دسترسی به چای سیاه و چای سبز اعلای شمال می توانید از هر نقطه از بازار چای ایران در هر نقطه از کشور از هم اینک اقدام به ثبت سفارشات عمده و جزیی خود نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com