صادرات چای شمال به سایر نقاط دنیا

صادرات چای از جمله امور مهم و سودآور برای کشور های تولید کننده آن می باشد و ایران نیز با داشتن موقعیت کشت و تولید چای از این امر مستثنی نیست، با صادرات و خرید و فروش عمده انواع چای شمال به سایر نقاط دنیا در حمایت از این صنعت و ارزآوری آن کوشا باشیم.

بوته چای از جمله گیاهانی است که قدرت رشد در هر آب و هوایی را نداشته و برای کشت نیاز به موقعیت و شرایط اقلیمی خاصی دارد، در ایران می توان آن را در نواحی شمالی یعنی دو استان گیلان و مازندران و مناطق خاصی از این دو استان مشاهده نمود.
چای سیاه و سبز از جمله بیشترین حجم تولید را در این نقاط دارا می باشند و از أواسط اردیبهشت چیدن آن آغاز و سپس هر 45 روز تا اواخر مهر و اوایل آبان ادامه خواهد یافت.
این دو نوع چای به همراه چای سفید در نوع گیاه با هم مشترک و در نحوه تولید از هم متفاوت می باشند.
کشور ما با توجه به مصرف بالای چای از جمله کشور های وارد کننده چای محسوب می شود، زیرا با توجه به حجم مصرف سالیانه چای تولید جوابگو نبوده و به ناچار مقادیر زیادی از آن چه به صورت قانونی و یا قاچاق وارد بازار داخلی می شود.
اما نادیده نگریم که با توجه به موارد یاد شده و برحسب تقاضا چای شمال در حال صادرات به سایر نقاط دنیا نیز بوده و با توجه به ارگانیک بودن آن با قیمت بالایی در حال عرضه در بازار های مورد درخواست می باشد.
جهت صادرات چای نیمه دوم از سال یکی از مناسب ترین زمان ها به جهت نرخ های ثبات یافته و پایین تر بوده و بیشترین درخواست ها را می توان در این مواقع از سال مشاهده نمود، اگر شما نیز از فعالین در این عرصه می باشید می توانید جهت خرید و دریافت لیست قیمت انواع چای ها از هم اکنون اقدام نموده، تا سفارشات دریافت شده در حداقل زمان به همراه مدارک مورد نیاز در اختیارتان قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com