چای فله

خرید و صادرات چای فله ایرانی

چای فله چای پرمبادله در بازار چای ایران محسوب می شود و از چای های پرتنوع و رنج قیمت ارزان تر می باشد. راهکار افزایش سطح خرید و صادرات چای فله ایرانی چیست؟ فروش مرغوب ترین انواع چای طبیعی فله ای در حجم کیلویی و عمده از طریق مرکز چای شمال به عنوان مرجع تخصصی عرضه چای در حال انجام می باشد.

چای فله

سالانه چیزی حدود 20 الی 25 هزار تن چای در کشور ما تولید می شود که در نقطه مقابل میزان مصرف چای 110 الی 120 هزار تن است، لذا شاهد واردات قانونی و غیر قانونی چای و تزریق آن به بازار جهت جبران می باشیم. 50 کشور در زمینه تولید چای فعالیت دارند که ایران در رتبه 10 تا 15 این رده قرار دارد.

کارخانه های چایسازی به دلیل اینکه باید در نزدیک ترین محل به باغات چای باشند لذا تنها در نقاط چایخیز گیلان و مازندران در شمال ایران فعالیت دارند اما می توان شرکت های بسته بندی را در دیگر نقاط کشور شاهد بود که چای فله را خریداری و به جهت بسته بندی مصرف می نمایند. کیفیت چای فله حاصل از تولید می توان نقش مهمی را در قیمت و حجم سفارشات داشته باشد. امکان تولید چای در نقاط چایخیز در سه فصل بهار، تابستان و پاییز وجود داشته و مهیا بودن شرایط برداشت می تواند منجر به افزایش سطح تولید چای در هر برداشت گردد.

چای فله

چای فله چیست؟

به چای هایی که به شکل رو باز و یا در کیسه و سلفون در کشور ما در حال عرضه هستند چای فله می گویند. چای فله قابل لمس و به راحتی قابل مشاهده است و انتخاب چای را برای افرادی که تبحر خوبی در این رابطه دارند را راحت تر و میسر می نماید.

اسامی چای سیاه و چای سبز فله موجود در بازار

 • چای زرین
 • چای ممتاز
 • چای شکسته
 • چای قلم
 • چای باروتی
 • چای خاکه

چای فله

خرید چای فله ایرانی

شیوه خرید و نحوه مبادلات در ایران با توجه به هزینه های بالای بسته بندی می طلبد تا به چای فله اهمیت ویژه ای داده شود به طوری که سفارشات عمده در کیسه های 10 و 30 کیلویی قابل عرضه و چای های کیلویی در بسته های سلفونی شفاف قرار می گیرند. برای خرید چای فله همواره نقاط و مراکز چایخیز می توانند منابع اتصال خوب و مقرون به صرف تری محسوب گردند چرا که کیفیت تضمین شده تر و قیمت ارزان تری را به همراه خواهند داشت.

چای فله

صادرات چای فله

در بخش صادرات چای ایرانی کشور های همسایه می توانند نقاط هدف خوبی محسوب گردند ولی مشکل اصلی این است که چای ایران ارزش افزوده اقتصادی لازمه را ندارد. همان طور که شاهد هستیم چای تولید شده در کشور ما با قیمت نازل به خارج از کشور صادر می شود. در واقع چای فله ایرانی از بعد کمیت سهم قابل توجهی در دنیا دارد اما از کیفیت و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی این وضعیت را دارا نیست و جا دارد تا تلاش های بیشتری در این زمینه انجام پذیرد. نمونه های چای صادراتی ائم از چای شکسته توانسته بالاترین میزان خروجی را با توجه به نرخ مورد تایید از سمت کشور های دیگر دارا باشد.

راهکار افزایش خرید و صادرات چای فله ایرانی

 1. حمایت های دولت و مردم در زمینه خرید چای
 2. حمایت از کشاورز و عدم رها کردن زمین ها و بسط و گسترش باغات چای
 3. حمایت در بخش بسته بندی چای
 4. دسترسی و پخش چای ایرانی در تمام نقاط
 5. معرفی و آشنایی بیشتر فرهنگ مصرف چای ایرانی
 6. تبلیغات گسترده رسانه ای و مجازی
 7. شناخت و در نظر گرفتن سلایق بازار هدف

چای فله

قیمت روز چای فله ایرانی

آیا می دانید که چه عواملی در تغییر و تعیین نرخ روز چای فله دخیل هستند؟ نوسانات موجود در بازار، عرضه و تقاضا، حجم سفارش، فصل برداشت، میزان محصول، نوع چای، تعداد واسطه ها و.. بنابراین یکی از راه های بی دغدغه و به دور از استرس تماس یا ارتباط با مجموعه های مطمئن جهت دریافت نرخ روز چای در هر زمان از سال و اطلاع از موجودی موجود می باشد. چای سیاه و چای سبز اصل را می توان با نمایندگی پخش چای شمال در سراسر ایران تجربه نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com