چای ایرانی طبیعی و مرغوب شمال

چای ایرانی تنها در نواحی خاصی از دو استان شمال یعنی گیلان و مازندران تولید و پرورش می یابد و با توجه به طبیعی و مرغوب بودنش با قیمت بسیار مناسب و ارزان در حال خرید و فروش می باشد.

چای یکی از محصولات با درخواست تقاضای بالا از سمت بازار است که می توان آن را در کیفیت های مختلف و در هر رنج قیمتی در اختیار داشت که نوع مرغوبیت و محتوا در این فاکتور بی تاثیر نیست.
چای ایرانی پس از یک دوره خواب زمستانه در اواسط بهار و نیمه دوم اردیبهشت در شمال برداشت می شود که چای حاصل این فصل را می توان یکی از بهترین و مرغوب ترین انواع چای ها با قدرت عطر دهی بالا دانست که از یک غنچه و دو برگ بالایی گیاه به دست می آید پس از آن به فاصله هر 45 روز از هم چای مجدد قابل برداشت است تا نیمه پاییز و می توان چای های این زمان را با رنگدهی بالا دانست البته ناگفته نماند که منطقه کشت و نوع تولید و فرآوری چای بر عوامل یاد شده بی تاثیر نیست.
چای سیاه را می توان یکی از چای های محبوب ما دانست که از برگ سبز چای طی عملیات مختلف ایجاد و با اکسیده شدن عطر و طعم خاصی می یابد که سبب محبوبیت آن نه تنها در ایران بلکه در کل جهان گردیده است.

آیا می دانید که برای به دست آمدن هر کیلو چای طبیعی ایرانی چه مقدار برگ سبز چای مورد نیاز است؟
برای این کار به 5/4 کیلو برگ سبز چای نیاز است، با توجه به اینکه بسیاری از باغات چای ما در ایران در ارتفاعات و بر روی تپه ها قرار دارد و سختی های خاص و بسیاری را برای چایکاران به همراه دارد.


آب و هوای خوب مناطق شمال ایران و سرمای متعادل زمستان های آن سبب بی نیازی بوته های چای از سموم شیمیایی و رشد کاملا طبیعی آن ها نموده به طوری که پس از دمکشی و ساعت ها گذشتن از این زمان هیچ کدری در آن قابل مشاهده نبوده و کاملا شفاف می باشد.
چای های ایرانی با توجه به مرغوب و طبیعی بودن و خواصی که دارا می باشند امروزه در بازار های مختلف خواهان بسیاری پیدا نموده و حال آنکه سال هاست با خراب کردن وجه آن در بین مردم کشورمان از طریق اختلاط با چای های ضعیف و تبلیغات نادرست آن را مورد بی مهری های فراوانی قرار داده اند اما هم اکنون با شیوه های نوین تبلیغات و دسترسی راحت به آن فرهنگ مصرف آن در داخل نیز رو به افزایش بوده و می توان آن را با افزایش یافتن حجم تماس ها و درخواست های در حجم بالا به وضوح مشاهده نمود.
افزایش حمایت ودر راستای آن تولید بیشتر می تواند نوید بخش رونق اقتصادی چای ایرانی و پایداری مناطق روستایی باشد چرا که 60 هزار خانوار مشغول به چایکاری در کشور وجود دارد که امیدشان به حمایت ما و دولت است زیرا خیلی از آن ها تنها از این طریق امرارمعاش می کنند
نوشیدن چای طبیعی و مرغوب و حفظ سلامتی حق شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com