چای سرگل

چای سرگل چیست و قیمت خرید آن چند است؟

چای سرگل چیست و قیمت خرید آن چند است؟ خرید اینترنتی چای سرگل بهاره لاهیجان و سایر انواع چای ممتاز و دستی در مرکز چای ارگانیک ایرانی امکان پذیر می باشد. فروش عمده و جزیی بهترین چای طبیعی و سنتی بدون واسطه و مستقیم از تولید به مصرف آغاز شد.

چای سرگل

چای از جمله گیاهان حساسی است که تابع عوامل محیطی می تواند رنگپذیری و رایحه و مزه متفاوتی را داشته باشد. شما هیچگاه نمی توانید با دو چای یکسان از دو شهر همجوار مواجه شوید. برگ های سبز چای در طول سال این قابلیت را دارند تا برای چندین بار برداشت شوند و این فاصله برداشت ها با توجه به مساعد بودن شرایط هر 45 روز یکبار می باشد و با تست چای هر زمان از برداشت شما با چای هایی با ویژگی ها و خصوصیات خاص مواجه خواهید شد.

در شمال ایران تمامی شرایط جهت رشد گیاه چای مهیا بوده و این گیاه در بهترین شرایط بدون نیاز به سم و کود پرورش می یابد که در نهایت شاهد تولید یک چای عالی و کاملا خالص هستیم که به لحاظ رایحه و رنگ بسیار خوش طعم و مطبوع می باشند. مراکز چایسازی شهر لاهیجان با قدمت در تولید چای در بین خریداران چای ایرانی محبوبیت بسیاری داشته و چای لاهیجان را تضمینی و در سطح کیفیت بالا با توجه به نظارت های بسیار می دانند، بنابراین سالانه در فصول مختلف شاهد تقاضای بالای خرید انواع چای درجه یک و اصیل این شهر می باشیم.

چای سرگل

چای سرگل چیست؟

در نواحی چایخیز، برداشت چای هر ساله از نیمه دوم بهار با آماده شدن و رسیدن برگ ها برای برداشت آغاز می گردد. چای خشکی که از برداشت اولین چین چای از برگ های بالایی گیاه چای که سبز و لطیف هستند را حاصل می شوند با نام چای سرگل یا چای زرین می نامند. این چای تنها متعلق به فصل بهار بوده و در سایر برداشت ها این چای را نخواهیم داشت. چای سیاه بهاره متقاضیان بسیاری داشته و دارای قیمت بالاتری نسبت به چای های ممتاز، قلم، شکسته و باروتی می باشد.

مشخصات چای سرگل

 1. به دلیل استفاده از برگ های جوان این چای کاملا نرم و لطیف و ترد می باشد.
 2. رایحه بالاتری را نسبت به چای های دیگر دارا است.
 3. رنگپذیری خوب اما کمتری را به چای تابستان و پاییز دارد.
 4. طعم گس موجود در این چای به دلیل عدم دستکاری و وجود مواد مغذی فراوان در برگ های جوان است.
 5. به دلیل استفاده از برگ های جوان و غنچه میانی زر چای را می توان در این چای شاهد بود.
 6. به دلیل عدم دادن دمای بالا به برگ های جوان و احتمال سوختگی چای تکه های کوچک برگ های سبز چای را می توان در آن مشاهده نمود.
 7. همانند سایر چای های ایرانی دیر دم خوانده می شود.
 8. پس از دمکشیدن رنگ زلال و شفافی را در فنجان دارد.
 9. چون برگ ها و ساقه های چای ترد و جوان هستند شماساقه های ریزی را در چای مشاهده می کنید که مزیت رایحه بالا را به چای می بخشند.

چای سرگل

خواص چای سرگل اصل لاهیجان

 • آنتی اکسیدان بالا
 • رقیق نمودن غلظت خون
 • استحکام استخوان ها
 • کاهش دهنده کلسترول
 • کالری پایین
 • نشاط بخش و رفع کننده استرس
 • دفع سموم بدن
 • مراقبت از قلب
 • عدم زوال مغز
 • افزایش دهنده قدرت سیستم ایمنی بدن

چای سرگل

چای سیاه دستی سرگل بهاره

علاوه بر آماده سازی چای در کارخانه ها در نواحی شمالی شاهد تولید چای خشک توسط کشاورزان محلی نیز هستیم آن ها برگ های تازه چای را برداشت و در منزل به شیوه سنتی تهیه و خشک می نمایند که چای به دست آمده با نام چای دستی نامگذاری گردیده و ارزش قیمتی بالایی را دارا است. حجم تولید این چای اندک و نوع حاصل از برداشت اولیه کیفیت بیشتری را نسبت به برداشت های بعدی داراست زیرا با خشبی تر شدن برگ ها این کار دشوار تر و میزان ساقه بیشتری را در این چای شاهد هستیم.

خرید چای سرگل بهاره

برای خرید چای این روزها شیوه های متعددی به چشم می خورد. خرید اینترنتی یکی از شیوه های مدرن و با مزایای بسیاری است که توانسته خریداران بیشتری را با چای ایرانی علی الخصوص چای سرگل اعلای شمال ایران آشنا نماید، زیرا به شکلی تازه و سریع این چای را در سطح نقاط مختلف پخش و توزیع نموده و خریداران با تست این چای به ماهیت اصلی آن پی برده و آن را بسیار برتر از چای های وارداتی حاوی رنگ می دانند. برای خرید چای سرگل بهاره هم می توان حجم سفارشات را به کارشناسان واحد فروش مرکز پیش رو ارائه داد و یا از طریق خودسایت اقدام به ثبت میزان سفارش و خرید آن نمود.

چای سرگل

قیمت چای سرگل بهاره لاهیجان چند است؟

با توجه به اینکه قیمت چای سرگل بالاتر از دیگر چای هاست اما همواره خریداران به کیفیتش ایمان داشته و شاهد مبادلات جزیی و عمده این چای در حجم بالا می باشیم. قیمت چای سرگل بهاره لاهیجان هر ساله تابع عوامل مختلفی بوده و در سال 98 قیمت عمده آن 47 الی 50 تومان و جزیی 60 الی 70 هزار تومان و گاها بیشتر مشاهده شده است. برای دسترسی به قیمت روز چای درجه یک و اصیل ایران توصیه می شود تا حتما قبل از خرید با مشاورین و کارشناسان متخصص مجموعه در ارتباط بوده و با آگاهی از نرخ روز خرید خود را انجام و به ثبت برسانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com