چای ارگانیک

قیمت چای ارگانیک بهاره

چای ارگانیک به چه دلایلی به عنوان چای خوب و مرغوب مورد تایید قرار دارد؟ آیا قیمت چای ارگانیک بهاره با دیگر چای ها تفاوت دارد؟ برای خرید و فروش انواع چای سنتی و اصیل ایرانی به کجا مراجعه کنم؟

آیا می دانید برای تهیه هر 1 کیلو چای به چه میزان برگ چای نیاز داریم؟ صرفا نظر شما در مورد لقب چای زود دم یا چای دیر دم چیست؟ فرق چای ارگانیک با دیگر چای ها در چیست؟ چرا حجم ورود چای خارجی در بازار ایران بسیار است؟ چگونه و به کدام چای برای خرید اطمینان کنیم؟

چای ارگانیک

تولید چای

برای تولید چای زحمات و عوامل متعددی دخیل هستند از کشاورز و نحوه پرورش و حمل برگ تا شیوه تولید چای. برای اینکه 1 کیلو چای داشته باشیم نیاز به 4/5 الی 5 کیلو برگ سبز چای داریم. سرنوشت نهایی برگ ها اینکه به چای سیاه تبدیل شوند یا چای سبز به نحوه تولید آن ها بستگی دارد اگر چه هر دو از یک گیاه تهیه می شوند اما اکسید شدن برگ ها سبب ایجاد چای سیاه و حذف این مرحله و خشک یکباره برگ ها سبب ایجاد چای سبز با خاصیت و آنتی اکسیدان بالا می گردد. در کشور ما چای به شکل سنتی یا رسمی آماده می شوند و کاملا متفاوت با شیوه ctc می باشد.

با وجود تهیه و تولید چای در کشور ما اما با توجه کفاف نبودن حجم تولید اذا شاهد واردات عظیم چای در طول سال می باشم که از محتوای بسیاری از آن ها بی اطلاع بوده و چای های حاوی رنگ و اسانس در حجم بالا توسط خانوار ها بدون شناخت از ماهیت آن ها با قیمت گزاف و با نام برند خریداری و مصرف می گردند.

چای زوددم یا دیردم؟

در این زمینه نظرات و سلایق متفاوت و مختلفی دیده می شود. درست است که آب و هوای منطقه بر این خصلت چای تاثیر گذار است اما به واقع نمی توان از چای طبیعی و خالص این انتظار را داشت که سریع آماده نوشیدن شود. یک چای مرغوب و اصل نیاز به دم کشیدن و طی مراحل خاصی جهت آماده شدن دارد و لقب زوددم برای چای خالص صحیح نمی باشد و در مقابل واژه دیردم نمی تواند عیبی برای محصول برشمرده شود بلکه مزیت و نقطه مثبتی برای آن نامیده می شود.

چای ارگانیک

چای ارگانیک چیست و به چه دلایلی به عنوان چای خوب و مرغوب از آن یاد می شود؟

چنانچه گیاه چای با توجه به شرایط اقتضای محیطی تحت هجوم هیچگونه از حشرات و آفات قرار نگیرد و نیاز به سمپاشی در باغات چای احساس نشود در نتیجه برگ چای سالم و به چای به دست آمده چای ارگانیک می گویند کما اینکه در کارخانه نیز روی آن فرآوری و دستکاری انجام نشده و حاوی هیچ اسانس و رنگ افزودنی نمی باشد. این چای اگر به درستی استفاده شده و دم بکشد رنگ طبیعی عالی و رایحه بی نظیر و مورد انتظاری را فراهم می نماید و بدین رو چای مرغوب و خوب از آن یاد می شود.

تفاوت چای ارگانیک با چای معمولی در چیست؟

 • چای طبیعی تراریخته نبوده و تغییر ساختار ژنتیکی در آن صورت نگرفته
 • در شرایط طبیعی آب و هوایی و خاک دست کاری نشده
 • در مراحل تولید از انواع اسانس و رنگ شیمیایی برای افزایش رنگ دهی استفاده نگردیده است.
 • چای ارگانیک تلخی و گسی قابل درکی را به دلیل طبیعی بودن دارا می باشد.

چای ارگانیک

آیا قیمت چای ارگانیک بهاره با دیگر چای ها تفاوت دارد؟

قطعا بله، لازم است بدانید که هر چه از برداشت اول چای به سمت برداشت پاییز پیش می رویم از کیفیت اولیه برگ ها کاسته شده و حالت خشبی تری پیدا می کنند. چای های برداشت بهاره به دلیل تر و تازه بودن دارای بالاترین سطح کیفیت می باشند ضمن اینکه قیمت چای ارگانیک بهاره در رده بالاتری نیز قرار می گیرد.

اسامی بالاترین درجه کیفیت چای ارگانیک بهاره

 1. چای سرگل سرچین بهاره
 2. چای ممتاز بهاره
 3. چای قلم لیزری بهاره

چای ارگانیک

قیمت چای ارگانیک بهاره

قیمت روز انواع چای ایرانی بر اساس پارامتر های مختلفی تعیین میگردد. در روند تعیین قیمت تمام هزینه های چانبی و غیرجانبی لحاظ می شود، اما برای داشتن قیمت واحد و یکسان در سطح کشور یکی از بهترین گزینه ها ارتباط با مراکز فروش چای شمال و شهر های چایخیز می باشد. امروزه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی چای نیز از این نواحی به عرضه چای پرداخته اند که راه ساده و همواری را برای خریداران در سطح کشور ایجاد نموده اند. قیمت چای ارگانیک بهاره با توجه به نوع چای و درجه بندی آن ها متمایز می باشد. با ارتباط با مرکز خرید چای ارگانیک ایرانی می توان شاهد:

 1. قیمت چای کیلویی
 2. قیمت روز چای فله
 3. قیمت روز چای بسته بندی و برند
 4. قیمت چای صادراتی
 5. قیمت چای ترش ایرانی بود.

چای ارگانیک

برای خرید و فروش انواع چای سنتی و اصیل ایرانی به کجا مراجعه کنم؟

مجموعه چای ارگانیک ایرانی با سال ها تجربه و داشتن کادری مجرب همواره توانسته بهترین چای لاهیجان از درجه یک ترین انواع چای را به متقاضیان عرضه نماید به طوری که تمامی ارسالی ها 100% خالص و به شکل دست اول بوده و در این مرکز این امکان فراهم شده تا هم بتوانید خرید خانگی و هم خرید عمده چای را با سرعت بالا و قیمت مناسب تجربه نمایید.

چگونه و به کدام چای برای خرید اطمینان کنیم؟

 • چای خالص نباید سریع رنگ دهد و آماده مصرف شود.
 • چای سالم و طبیعی بویی شبیه عطر و ادکلن ندارد.
 • اگر چای ارگانیک را دم کنید لایه روغنی که نشان از رنگ و اسانس در چای دارد بر روی سطح فنجان قابل مشاهده نیست.
 • چای تقلبی بعد دم کردن کدر و گل آلود است و زلال و شفاف نخواهد بود.
 • چای ایرانی از بهترین گزینه ها برای اولویت در خرید شماست.
 • چای تقلبی را اگر لمس کنید نرم و لطیف است در صورتی که چای طبیعی تیز و زبر است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com