قیمت انواع چای ایرانی درجه یک فله در بازار

قیمت چای ایرانی درجه یک فله در بازار چند است؟ چگونه و از کجا می توان یک چای مرغوب را خرید؟ چای ایرانی با توجه به خلوص و طبیعی بودن دارای خواص بسیاری بوده که هم اینک بهترین انواع چای فله از طریق مرکز و سایت فروشگاهی مقابل به صورت عمده و جزیی در بسته های 25، 20، 10، 5 و 1 کیلویی در تمامی شهر ها به فروش می رسد.

قیمت چای یکی از ملاک های مهم برای افرادی که کسب و کار عمده چای را دارند می باشند. در ایران قیمت انواع چای ایرانی درجه یک فله در بازار شهر های مختلف با نوسانات و تفاوت هایی مواجه است که در برخی موارد می توان آن را به تغییر فصل برداشت و کیفیت چای تعمیم داد. این محصول در بازار تجارت جهانی سطح مبادلات بالایی را برای کشور های بزرگ تولید کننده فراهم نموده اما با توجه به تولید چای در کشور ما لذا این اعتماد وجود دارد که چای تازه، خالص و درجه یک باشد، زیرا با توجه به هم مرز بودن کشور ما با سایر کشور ها چای قاچاق با نام برند های معروف اما بدون اطلاع از محتوای داخل و تاریخ و نشان خاصی وارد و با توجه به دارا بودن افزودنی های غیر مجاز می تواند عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

خرید چای ایرانی درجه یک و پخش و فروش چای ایرانی می تواند به رونق این صنعت و پایدار ماندن آن کمک شایانی را نماید کما اینکه قیمت چای ایرانی با توجه به کیفیت بالایش بسیار ارزان تر در حال عرضه می باشد.

چای ایراتی فله

انواع چای ایرانی

 • چای سیاه (بیشترین حجم تولید)
 • چای سبز
 • چای سفید
 • چای دستی و محلی
  هریک از انواع چای ایرانی دارای خصلت دیر دم بودن هستند که برخلاف تصور یک مزیت شمرده می شود و از جمله تفاوت چای خالص و اصیل با چای غیرطبیعی می باشد.

خصوصیات انواع چای ایرانی

چای سیاه ایرانی: یک چای کاملا تخمیری و اکسیده شده، دارای عطر و طعم و رنگ بی نظیر، تلخ و گس، پرطرفدار و دارای تنوعی از درجه بندی، قیمت های متناسب و قابل قبول برای تمامی اقشار، چایی با بیشترین رقم صادرات

چای سبز ایرانی: چای نیمه تخمیری که مرحله اکسیداسیون را نداشته و به همین جهت ماهیت رنگ سبز برگ و خواص آن حفظ گردیده، معروف به چای لاغری با خواص اعجاب انگیز، طعم علفی و رنگ دم کرده آن سبز متمایل به زرد، بیشتر به لحاظ جنبه دارویی و درمانی مصرف دارد و همانند چای سیاه درجه بندی می گردد.

چای سفید ایرانی: یک چای لوکس با حجم بسیار تولید اندک، قیمت بسیار بالا، جنبه صادراتی داشته، مزه شیرین و شبیه به چای سبز را دارد. رنگ دم کرده آن سفید متمایل به زرد است. خاصیت این چای بیش از دو چای سیاه و سبز می باشد.

چای دستی ایرانی: این چای توسط خود چایکاران از دست چین شدن برگ های مرغوب و جوان چایبه شکل کاملا سنتی و قدیمی با مالش دست و خشک کردن در دستگاه های قدیمی به دست می آید. ظاهر درشت و شبیه قلم دارد. طعمش گس و تلخ و شکلاتی است. تولید این چای محدود و قیمت بالایی را دارا است.

انواع چای ایرانی

نحوه تعیین قیمت چای ایرانی

قیمت چای ایرانی در مراحل انتهایی کارخانه و با عبور از غربال هایی با شماره خاص بر اساس کیفیت، اندازه و سایز دانه ها به انواع مختلف تقسیم و طبق نظر کارشناسان ارزش گذاری شده و منطقه کاشت چای و نوع برند، فصل برداشت نیز در این امر تاثیرگذار می باشد. چای ها در کارخانه بر اساس کیفیت دارا بوده به انواع درجه 1، 2 و 3 قابل تقسیم خواهند بود و مسلما چای های با درجه بالاتر قیمت بیشتری را نیز دارا می باشند.

به طور کل چای سرگل و چای ممتاز به عنوان درجه یک ترین و بالاترین قیمت چای ایرانی را دارا هستند و پس از این دو چای قلم، چای شکسته، چای باروتی و چای خاکه در رده های بعدی قرار دارند. برای داشتن قیمت چای ایرانی به صورت ارزان تر و بهتر مراکز تولید و فروش چای در شمال گزینه های بسیار مناسبی می باشند که هم اینک از طریق فضای مجازی نیز در دسترس خریداران می باشند.

قیمت چای ایرانی

ویژگی چای درجه یک ایرانی

 • وزین و سنگین
 • دارای پیچش در دانه
 • دانه درشت
 • مزه ای گس و طعمی تلخ
 • حفظ ماهیت تا ساعت ها پس از دم کشیدن
 • عدم رنگدهی سریع
 • شفاف و زلال پس از دم کشی
 • وجود زر در آن

چای ایرانی

قیمت چای ایرانی فله ای

 1. قیمت انواع چای در بازار تحت عواملی همچون :
 2. نوع برگ مصرفی
 3. نوع برند یا فله ای عرضه شدن
 4. حجم درخواست
 5. نوع چای به دست آمده پس از عبور از غربال ها و کیفیت آن
 6. میزان چای به دست آمده
 7. فصل برداشت
 8. میزان تقاضا و تعداد واسطه های موجود در بین فواصل منبع تا بازار مصرف دارد.

تمامی عوامل فوق سبب می شود تا چای هر فصل از نرخ متفاوتی برخوردار باشد و در خرید های فله ای چای همیشه در نهایت کاهش بسیاری را به لحاظ قیمتی شاهد می باشیم. پس در هر زمان از سال که نیاز به اطلاع از قیمت چای ایرانی دارید، کارشناسان سایت مقابل این آمادگی را دارند تا شما را در این امر راهنمایی و رقابتی ترین قیمت روز چای را به شما ارائه نمایند.

نام چای قیمت مصرف کننده  (تومان)
چای سیاه سرگل 60000
چای سیاه ممتاز 50000
چای سیاه شکسته 1 40000
چای سیاه شکسته 2 در دست بروز رسانی
چای سیاه قلم 35000
چای سیاه قلم سوزنی 45000
چای سیاه قلم درشت در دست بروز رسانی
چای سبز ممتاز 50000
چای سبز شکسته 1 40000
چای سبز شکسته 2 در دست بروز رسانی
چای سبز قلم 35000
چای سبز قلم ریز 45000
چای سبز قلم درشت در دست بروز رسانی
چای ترش ایرانی (عمده) 55000-65000

قیمت چای ایرانی فله ای

مزایای فروش چای فله ایرانی

 • قیمت چای ارزان تر
 • دسترسی به منابع تولید و خرید مجدد نمونه بار
 • کیفیت قابل مشاهده
 • حق انتخاب بیشتر و بهتر

قیمت چای ایرانی

وضعیت چای ایرانی در بازار

با توجه به کفاف نبودن میزان تولید چای در ایران سالانه حجم بالایی چای از طریق واردات و حتی قاچاق به صورت بی رویه وارد کشور می شود که می توان عدم کنترل در این بخش را یکی از عوامل تغییر ذائقه ها و بی محلی نسبت به آن دانست. اما در طی سال های اخیر آمار رو به رشد وضعیت خرید چای داخلی و تا حدی بهبود بازار آن را شاهد می باشیم.

طبیعی بودن چای ایرانی و قیمت ارزان تر چای ایرانی نسبت به رقبای خارجی و معرفی هرچه بیشتر آن در بازار در این موفقیت دخیل می باشند. چای سیاه در بازار ایران مشتاقان و طرفداران بیشتری را دارا است لذا درجه های مختلف این چای هم اینک علاوه به بازار داخلی در حال صادرات به کشور های حاشیه خلیج فارس و سایر نقاط دنیا می باشد. محبوبیت چای ایرانی هم اینک بسیار بیش از قبل بوده و چای ایران هم اکنون در حال استفاده در گران ترین هتل ها و رستوران های دنیا می باشد.

قیمت چای ایرانی

سفارش خرید عمده چای فله

در 90% موارد انواع چای ایرانی به صورت سیستم فله ای جابه جا و به فروش می رسد، زیرا در اینصورت در خرید های عمده از قیمت نهایی تا حد زیادی کاسته و سودآوری خوبی را به همراه خواهد داشت. چنانچه از کسبه، عمده فروشان و تجار چای هستنید می توانید سفارشات خود را از طریق مشاورین و کارشناسان چای انجام نموده تا بهترین انواع چای فله را با قیمت رقابتی از نواحی چایخیز شمال تهیه و دریافت نمایید.

خرید چای فله ایرانی

خرید و فروش انواع چای ایرانی به قیمت کارخانه

فضا های مجازی امروزه توانسته اند در توسعه خرید و فروش و معرفی محصولات نقش مهمی را ایفا نمایند، ضمن اینکه قیمت در این شیوه تا حد بسیاری کاهش خواهد یافت. در این روش این امکان فراهم شده تا تامین کننده ها بتوانند محصولات خود را بهتر به مشتریان شناسانده و فروش بیشتری را تجربه نمایند. خرید و فروش انواع چای ایرانی به قیمت کارخانه و رضایتمندی مشتریان از کیفیت ها سبب شده تا روز به روز بر تعداد متقاضیان افزوده شده ضمن اینکه علاوه بر خرید عمده خرید های جزیی نیز از این طریق در حال انجام می باشد.

 • دسترسی راحت تر
 • اعتماد بیشتر
 • کیفیت بالاتر
 • قیمت ارزان تر و رقابتی
 • ارسال سریع
 • عدم محدودیت حجم خرید  را می توان در این روش تجربه کرد.

چای ایرانی

توصیه هایی در مورد انواع چای ایرانی :

 1. این چای ها دیر دم هستند پس لطفا جهت دریافت نتیجه مطلوب آن ها را به مدت 10 الی 15 دقیقه دم نمایید.
 2. چای بو و عطر را به خود می گیرد از قرار دادن چای در دما، رطوبت و نور خودداری کنید.
 3. چای های درشت تر را به چای های ریز و پودری ترجیح دهید.
 4. حتما آن را از مراکز معتبر خریداری نمایید.
 5. انتظار یکسانی از چای های برداشت شده در بهار، تابستان و پاییز از هم نداشته باشید.
 6. تا جای ممکنه از چای تازه دم بنوشید و برای استفاده مجدد حتما تفاله چای را از آن خارج نمایید.
امتیاز

 • Notice: Undefined index: wp_review_item_title in /home/irant579/domains/iranteaorganic.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/box-templates/default.php on line 103
5٫0
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 4 (7 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com