قیمت بهترین نوع چای باروتی

چای باروتی را در بازار با نام چای کله مورچه نیز می شناسند. قیمت بهترین نوع چای باروتی رنجی حدود 30 الی 40 هزار تومان را دارا است که از چای ممتاز یا سرگل چای به دست می آید. برای خرید عمده انواع چای فله مرغوب و طبیعی مرکز فروش چای ارگانیک ایرانی خدمات خوب و قیمت های ارزان تری را به شما ارائه می نماید.

چای در تمام دنیا دارای دسته ها و نام های متعددی برای شناخت بهتر هستند و أساسا با معیار ها و فاکتور های خاصی تعیین و بر مبنای آن استاندارد با نمره خاص اسم مختص به خود را دارا که در نتیجه رنج قیمت و کیفیت را تا حدودی برای خریدارانش معین می نماید. در کشور ما نیز چای ها پس از فرآیند آماده شدن و خشک شدن در کارخانه از غربال های خاصی عبور نموده و اینجاست که شاخصه نام، قیمت و کیفیت آن ها رقم می خورد. چای های ایرانی از نمونه های چای سیاه و چای سبز به شش دسته نامگذاری می شوند (چای سرگل، چای ممتاز، چای شکسته، چای قلم، چای باروتی و چای خاکه) که هریک ممکن است بر حسب نوع مجدد به دسته های قوی و ضعیف تقسیم بندی شوند.

چای باروتی

چای باروتی در ایران اصطلاحا چه چایی است؟

این چای دارای ظاهری ریز، گرد و یا فلت است و با عبور از الک های نمره ریز به دست می آید و به لحاظ سایزی بین چای شکسته و چای خاکه قرار دارد. به دلیل ریز بودن زود دم ترین چای ایرانی نام داشته و از این رو در صنایع تبدیلی چای کیسه ای و… کاربرد فراوانی دارد. نوع چای باروتی بهاره رایحه بیشتر و نوع تابستانه و پاییزه آن قدرت رنگدهی بالاتری را دارا است. قیمت این رده از چای از ممتاز پایین تر و از خاکه چای بالاتر می باشد.

آیا چای باروتی دارای دسته بندی می باشد؟

بله این چای نیز همانند سایر نمونه ها دارای درجه بندی می باشد.

 • باروتی درشت
 • باروتی ریز
 • باروتی ساچمه ای (گرانول) یا گل باروتی

چای باروتی

چای باروتی خوب چه خاصیت هایی را با خود به دنبال دارد؟

 • بهبود ایمنی بدن
 • افزایش دهنده سوخت و ساز بدن
 • هضم بهتر غذا در معده
 • خاصیت ضد باکتریایی
 • کنترل فشار خون
 • ممانعت از بسته شدن رگ ها
 • سوختن چربی
 • رفع خستگی
 • رفع استرس
 • نشاط بخش
 • ضد ویروس

 

چای باروتی

تفاوت چای باروتی و چای کله مورچه اساسا در چیست؟

این دو چای در نحوه و شیوه تولید از یکدیگر متفاوت هستند به طوری که چای اصطلاحا با نام کله مورچه و رایج در بازار به شیوه CTC کوبیده شدن، خرد شدن و لول شدن چای به دست می آید اما چای باروتی ایرانی که در شمال ایران تولید می شود به شیوه ارتدوکس و از طریق پلاس، مالش، تخمیر، خشک شدن و سورت شدن حاصل می شود. چای کله مورچه گرد و ریز و حالت توپی شکل دارد اما چای باروتی شباهت خاصی به نمونه های شکسته اما در سایز ریزتر و کوچکتر دارد.

چای باروتی

قیمت بهترین نوع چای باروتی در بازار چند است؟

با توجه به امکان تولید چای در کشور ما لذا موقعیت خوب و فرصت عالی جهت فعالیت و خرید بهترین نمونه از انواع چای سنتی و خالص می باشد. با مقایسه بازار چای در چند شهر متوجه خواهید شد که رنج قیمت چای ها حتی از یک نوع متفاوت بوده که در این جریان عوامل متعددی دخیل می باشند. برای اینکه بتوان در هر نقطه از کشور قیمت های یکسان و واحدی را در اختیار داشت مراکز، فروشگاه های اینترنتی و سات های فعال در زمینه فروش چای شمال از مناسب ترین مکان ها جهت خرید عمده و جزیی محسوب می گردند که قیمت ارزان تری را دارا هستند و هم اینکه مستقیم و ظرف کمترین زمان در دسترس قرار دارند. قیمت بهترین نوع چای باروتی یا اصطلاحا گل باروتی در سال 98 در بازار 30 الی 40 هزار تومان بوده است.

فروش چای باروتی فله درجه یک

چنانچه از خریداران و شرکت ها و تجار در زمینه چای هستید می توانید بهترین نوع چای باروتی و سایر انواع چای درجه یک فله و قیمت مناسب را از طریق مرکز فروش چای ایران در لاهیجان در اختیار داشته باشید. فروش چای باروتی فله درجه یک به شکل عمده و کلی در بازار ایران و صادرات چای به همراه استاندارد های مورد تایید از جمله موارد قابل انجام توسط این مرکز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com