چای شمال

چای شمال با بهترین قیمت خرید در نمایندگی چای ایرانی

چای شمال با بهترین قیمت خرید در نمایندگی چای ایرانی در حال عرضه می باشد. انواع چای سیاه و سبز از برترین باغات نمونه چای لاهیجان و املش کاملا خالص و طبیعی به صورت عمده و جزیی آماده فروش می باشد. چای شمال به عنوان چای سنتی اعلا در صادرات چای ایران همواره نقش مهمی را ایفا می نماید.

چای شمال

چای شمال را تا چه حد می شناسید؟ با تقسیم بندی و اسامی این چای در بازار آشنا هستید؟ برای شناخت چای اصیل شمال چه راه کار هایی را انجام می دهید؟ آیا می دانستید که آب و هوای هر شهر چایخیز بر کیفیت چای تاثیر گذاشته و سبب ایجاد خصوصیات منحصر به فرد در آن چای می شود؟

چای گیاهیست حساس که می توان آن را در هر نقطه ای کشت نمود. برای رشد این گیاه نیاز به شرایط جوی و اقلیمی خاصی دارد که در ایران تنها در نقاط خاصی از استان گیلان (90%) و استان مازندران (10%) مورد کاشت و بهره برداری قرار دارد. این گیاه از طریق مشقت ها و زحمات فراوان فردی به نام مرحوم کاشف السلطنه به کشور وارد و با موفقیت در منطقه چارخانسر لاهیجان کشت و تولید قرار گرفت و بعد آن به شهر های همجوار توسعه یافت. شرایط تولید چای در شمال سبب شد تا قیمت چای داخلی را بتوان با ارزان و بهترین نرخ خریداری و تا حدودی از خروج ارز از کشور جلوگیری نمود ضمن اینکه امرار معاش بسیاری از خانواده ها از این راه بوده و شرایط اشتغالزایی را برای بخشی از خانوار ها فراهم نموده است.
چای شمال

معرفی انواع چای شمال

رایج ترین بخش تولید چای در شمال را دو چای سیاه و سبز شامل می شوند اما بسیاری آشنایی صحیحی از این چای ها نداشته و به دلیل تنها اهمیت به رنگ و رایحه لاجرم از چای زود دم موجود در بازار که قطعا حاوی مواد و اسانس های شیمیایی هستند خریداری می نمایند. اما آیا می دانید که چای طبیعی نیاز مند دم کشیدن و مهلت زمانی است تا خاصیت خود را نمایان سازد؟ شکل ظاهر چای نشان از نام و نام هر چای نشاندهنده خصوصیات بارز عطر و طعم آن می باشد. این ویژگی تقسیم بندی در مراحل آخر در کارخانه انجام شده و با اسامی زیر خوانده می شوند :
 • چای سرگل : حاصل چیدن یک غنچه و دو برگ چای، گس و تلخ، زر دار، زمان برداشت تنها در چین اول فصل بهار
 • چای ممتاز : ویژگی منحصر به فرد پیچش، پرفروش ترین چای، موجود در هر سه چین، تلخی و گسی مورد پسند اکثر ذائقه ها
 • چای شکسته : مخلوطی از چای ایرانی، قیمت مناسب، تلخی و گسی ملایم، بدون داشتن شکل خاص صاف و تخت
 • چای قلم : حاصل استفاده از برگ های درشت تر، ظاهر درشت، به رایحه بالا معروف است و به دلیل درشتی دیر دم تر می باشد.
 • چای باروتی : ریز تر از چای شکسته، به دلیل ریزی زود دم تر، رنگدهی بالاتر
 • چای خاکه : چای ریز و پودری، کاربرد در صنایع مختلف و در تی بگ سازی

چای شمال

چگونه چای طبیعی و باکیفیت را بشناسیم؟

برای شناخت چای یا باید فرد متخصص بود، یا ابزار آزمایشگاهی در اختیار داشت اما راه کار های ساده و کاربردی وجود دارد که می توان بدان توجه نمود از جمله :
 1. حجم چای هرچه کمتر، نشان از سنگین بودن و مرغوب بودن چای دارد.
 2. لمس چای در دست و حس نمودن زبری و عدم لطافت در چای
 3. دمیدن هوا بر مشتی از چای و استشمام رایحه طبیعی
 4. عدم رنگپذیری سریع چای در آب
 5. رنگ زلال و شفاف چای در فنجان پس از دم کشیدن
 6. عدم رویت لایه چربی بر روی فنجان حاوی چای
 7. عدم ته نشین شدن چای در فنجان طی زمان
 8. هر چه چای ظاهر درشت تر داشته باشد مرغوب تر می باشد.
 9. رنگ ظاهر چای یکدست مشکی و سیاه نباشد اگر اینگونه بود به ماهیتش شک کنید.

چای شمال

نقش آب و هوا بر کیفیت چای

به دلیل حساس بودن گیاه چای شما نمی توانید چای دو شهر همجوار را با یک طعم و مزه ببینید و همین امر سبب ایجاد تنوعی از عطر، طعم و رنگ کم و زیاد در چای می گردد. چای های رشد یافته در ارتفاعات دارای قدرت رنگ دهی بالا و چای های رشد یافته در نواحی پست شمالی دارای رایحه بیشتری هستند. همچنین آزمون ها و تحقیقات به عمل آمده در چای لاهیجان نشان داد که برگ های حاوی کرک های بلند تر و در نتیجه در جریان بودن رایحه بیشتری در آن ها بوده که ویژگی منحصر به فرد و خاصی را به آن بخشیده است.
 • انتخاب و نحوه صحیح چیدن برگ سبز چای
 • شیوه صحیح حمل
 • شرایط جوی حاکم در زمان داشت و برداشت برگ
 • نوع و نام منطقه
 • درجه بندی و کارشناسی صحیح در زمان خرید برگ سبز توسط کارخانه
در کیفیت نهایی چای خشک حاصله بسیار تاثیرگذار هستند.

چای شمال با بهترین قیمت خرید

با توجه به شرایط بهینه آماده سازی چای شمال و دسترسی بهتر به منابع لذا گزینه سودآور و مقرون به صرفه ای جهت خرید محسوب می گردند. چای شمال با بهترین قیمت خرید نسبت به ارقام و نمونه های چای خارجی در بازار به فروش می رسد و به لحاظ سلامت در رده بالاتری قرار دارد و جهت خرید عمده و جزیی آن در هر زمان می توان از طریق مراکز فعال چایسازی و فروش آن در شمال اقدام کرد.

خرید چای سرگل شمال

چای سرگل شمال در بین خریداران طی سال های اخیر با استقبال خوبی مواجه گردیده است، این چای در اولین برداشت و در اردیبهشت ماه هر سال به دست می آید و به دلیل چیده شدن برگ های جوان با مواد مغذی بالا دارای خواص بسیاری است. این چای از بهترین انواع چای بهاره نام دارد و دارای ارزش قیمتی بالاتری نسبت به سایر نمونه های چای شمال می باشد. جهت خرید مستقیم آن در سراسر ایران می توانید حجم سفارشات مورد نظر را به کارشناسان واحد فروش مجموعه ارائه نمایید.
چای شمال

نمایندگی چای ایرانی

امروزه برای دسترسی به محصولات مختلف و اتصال به منابع اصلی راه های ارتباطی بسیاری وجود دارد اما سایت ها، فروشگاه ها و نمایندیگی های اینترنتی و آنلاین توانسته اند در پاسخگویی و رفع نیاز مشتریان بسیار موثر واقع شوند. چای شمال با بهترین قیمت خرید در نمایندگی چای ایرانی به صورت فله و بهترین مارک عرضه می شود و خریداران می توانند در یک تماس یا ارتباط با واحد فروش تنوعی از چای ارگانیک و خالص مورد نظر را در اختیار داشته باشند.
 • ارسال از طریق پست
 • باربری
 • تیپاکس
 • اتوبوس
از شیوه های ارسال بار با توجه به حجم و با توجه به شهر مورد تقاضا می باشند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com