صادرات چای ایرانی به روسیه

صادرات چای ایرانی به روسیه

صادرات چای ایرانی به روسیه را چگونه انجام دهم؟ آیا مرکزی وجود دارد که بتوان بهترین انواع چای اصیل ایرانی را با قیمت مناسب خرید و مدارک مورد نیاز را از آن دریافت نمود؟ چای صادراتی ایران به صورت فله و بسته بندی شده در حجم کلی و عمده در حال فروش و عرضه به تجار و بازرگانان محترم می باشد.

صادرات چای ایرانی به روسیه

آیا می دانستید که کشور روسیه پهناور ترین کشور جهان با داشتن 14 مرز زمینی و اتصال به دریای های مختلف علی الخصوص دریای خزر از مهم ترین قدرت های اقتصادی، نظامی و سیاسی شناخته شده می باشد؟ در طی سال های اخیر این کشور به مهمترین شرکای تجاری و سیاسی ایران تبدیل شده است و تجار ایرانی با صادرات چای با این کشور مراوداتی داشته، به طوری که امروزه خواسته دو کشور ایران و روسیه بر این است تا روابط تجاری و فرهنگی گسترده تری را با یکدیگر داشته باشند، از این رو موقعیت خوب و عالی را می توان در این حیطه شاهد بود و صادرات چای به روسیه می تواند منجر به تداوم همکاری و ارزآوری خوبی برای کشور شود.

مختصری از چای ایرانی

در ایران چای در حال حاضر به شیوه ارتدوکس یا رسمی در حال آماده شدن می باشد و برای تولید چای از بهترین و مرغوب ترین برگ های چای استفاده شده و از هیچگونه سموم و مواد افزودنی در هیچ روندی استفاده نمی گردد. رایحه و رنگ چای کاملا طبیعی و اصلی ترین تولیدات را چای سیاه و چای سبز شامل می شوند که چای سیاه ارزش اقتصادی بالاتری داشته و در صادرات چای ایران به اقصی نقاط دنیا بسیار مورد توجه قرار دارد.

صادرات چای به روسیه

کدام چای برای صادرات به روسیه بیشتر مورد توجه قرار دارد؟

هم ذائقه بودن مردم روسیه با مردم ایران در زمینه چای سبب شده تا انواع چای سنتی و طبیعی ایران برای آن ها خوشایند باشد. با توجه به اهمیت قیمت و کیفیت چای برای مردم این کشور بیشترین چای مورد تقاضا دو چای شکسته و چای قلم می باشند که هم به صورت کیسه ای (چای فله) در وزن های 10، 20 الی 30 کیلویی و یا به صورت بسته بندی در وزن های مختلف با کارتن ها و جعبه های جذاب مورد سفارش قرار دارند.

نکته :

چای ها بسته به ظاهر و وزن چنانچه متوسط و ریز باشند در یک کانتینر 17 الی 20 تن استفاده شده و چنانچه از چای با ظاهر درشت (چای قلم) استفاده می نمایید 13 تن جاسازی می گردد.

صادرات چای به روسیه

بازاریابی در زمینه چای ایرانی

اولین و مهمترین قدم در انجام صادرات چای ایرانی به روسیه بازاریابی است. این مقوله یعنی شناخت هرچه بهتر و بیشتر بازار های خارجی و راههای نفوذ به آن است که از طریق :

 • مذاکره با خریداران
 • استفاده از اطلاعات و آمار های رسمی
 • شرکت در نمایشگاه های بین المللی
 • تماس با رایزنان بازرگانی در سفارتخانه ها و اتاق های بازرگانی
 • شناسائی کالا های رقیب و کیفیت و قیمت آن ها در بازار مورد نظر
 • استفاده از روشهای تبلیغاتی برای معرفی کالا
 • همچنین استعلام از موسسات بین المللی و مراکزی که در این مورد خدمات ارائه می دهند امکانپذیر می باشد.

صادرات چای به روسیه

صادرات چای به روسیه برای گیلان فرصت است

با توجه به اینکه روسیه که یکی از واردکننده های بزرگ چای است و با توجه به تحریم هایی که گاها از سمت برخی کشور ها اتخاذ می گردد لذا این کشور به دنبال آن است که نیازهای کشاورزی خود را از طریق ایران تهیه کند. روسیه وارد کننده سوم تا چهارم چای و پاکستان وارد کننده اول چای هستند و شاید از این فرصت ها به خوبی استفاده نشده که لازم است بسیار مورد توجه قرار گیرد.

استان گیلان با تولید بیشترین حجم تولید چای و داشتن مراکز متعدد چایسازی چنانچه به قانونمند کردن شرکت ها و حمایت از برند های مشهور بپردازد می تواند با برند سازی این محصول به صادرات موفقیت آمیز چای دست پیدا نماید. در گیلان بهترین چای اصیل و خالص و صد در صد طبیعی تولید می گردد و هم اکنون با رو آوردن دنیا به سمت چای طبیعی لذا یک فرصت عالی برای صادرات چای به روسیه فراهم آمده و در این رابطه با مراکز تخصصی در زمینه چای تجارب خوبی را کسب نمود.

راهکار های مهم در بازاریابی و صادرات چای به روسیه

روسیه به عنوان یک بازار تجاری رو به رشد بوده که راهکار های ویژه ای برای بازاریابی، فروش و صادرات چای ایرانی به روسیه وجود دارد، از جمله :

 1. بازارشناسی و بازاریابی پیش از ورود به بازار این کشور
 2. جمع آوری اطلاعات دقیق از علایق و شرایط اقتصادی جامعه هدف
 3. تجار روسی به مواردی مانند قیمت، کیفیت، زمان تحویل کالا و چگونگی ارائه خدمات به موقع حساسیت ویژه ای دارند.
 4. معرفی صحیح و خدمات قابل ارائه
 5. خرید چای با پول رایج این کشور انجام می گیرد.
 6. روسیه کشوری مصرف کننده است و برخی از مناطق آن تا 85% مصرف کننده محصولات وارداتی هستند.
 7. مصرف کننده های روسی قبل از کیفیت به قیمت توجه دارند.
 8. بسته بندی تاثیر مستقیمی در فروش دارد.

صادرات چای ایرانی به روسیه

صادرات چای ایرانی به روسیه

چنانچه از فعالین و تجار چای ایران به سایر کشور ها هستید و قصد صادرات چای ایرانی به روسیه ، عراق، ترکیه و… را دارید برای تهیه و تامین چای مورد نظر ائم از چای صادراتی شکسته، چای قلم صادراتی، چای باروتی صادراتی و… در حجم کلی و تناژ بالا می توانید با مشاورین و کارشناسان این حیطه در شرکت های فعال کمک تا با تجربه خوب و رو به رشدی در این زمینه همراه شده و سودآوری خوب و بهینه ای را تجربه نمایید. مرکز چای ارگانیک ایرانی با سال ها سابقه و همکاری با تجار محترم همواره همراه شما بوده و تمامی أمور صادرات چای به روسیه و سایر نقاط دنیا را از صفر تا صد انجام و منافع خوبی را برایتان در کشور مقصد رقم خواهد زد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com