انواع چای سبز ایرانی با قیمت ارزان

انواع چای سبز در ایران به 6 دسته تقسیم می شوند. چگونه و از کجا می توان خرید انواع چای سبز ایرانی با قیمت ارزان و کیفیت اصل را انجام نمود؟ فروش بهترین چای درجه یک لاهیجان عمده و جزیی، فله و معروف ترین برند ها را در بازار چای داخل و برای صادرات آغاز گردید.

امروزه در بازار چای می توان انواع چای ها با رایحه، عطر و رنگ مختلف را مشاهده نمود. از آنجا که گیاه چای گیاه حساسی محسوب می شود با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه نمی توان انتظار داشت چای در تمام برهه ها دارای یک طعم و رنگ خاص باشد بلکه این میزان نسبتا تا حدودی متغییر خواهد بود. در نتیجه عملیات تولید نیز که بر کیفیت نهایی چای تاثیر بسیاری خواهد داشت هر چه برگ چای کمتر اکسید شود ما دارای چای با طعم و رنگ و رایحه سبک تر و ملایم تری می باشیم و هر چه این میزان افزایش یابد چای با رنگدهی بالاتر را خواهیم داشت.

انواع چای سبز

آشنایی با چای سبز

برای تولید چای سبز حتما از اکسید شدن برگ های چای جلوگیری می‌شود و این عمل اصولا با بخار دادن در حرارت بالا انجام می گیرد که این فرآیندها، طعم و رایحه متفاوتی به چای می‌ بخشد در این صورت چای رنگ سبز خود را حفظ نموده و طعمی بیشتر شبیه به دمنوش ‌های گیاهی و علفی دارد و رنگ دم کرده آن در بازه زرد متمایل به سبز کم‌رنگ قرار می‌گیرد. این چای خاصیت بالایی داشته و با نام چای نیمه تخمیری نیز خوانده می شود.

انواع چای سبز

معرفی انواع چای سبز ایرانی

 1. چای سبز زرین (سرگل یا سرچین)
 2. چای ممتاز سبز
 3. چای شکسته سبز
 4. چای قلم سبز
 5. چای باروتی سبز
 6. چای خاکه سبز

انواع چای سبز

چای سبز لاهیجان

در میان شهر هایی با داشتن شرایط تولید چای اما چای لاهیجان به قدمت بسیار معروفیت بسیاری را در میان انواع چای ایرانی به خود اختصاص داده است. با توجه به شرایط خاص آماده سازی چای های سبز لذا کارخانه های محدودی به این کار مشغول بوده و در کنار چای سیاه اقدام به آماده سازی این چای می نمایند. انواع چای سبز لاهیجان هم اینک علاوه بر بخش بازار داخل در صادرات چای از این منطقه نقش مهمی را ایفا می نماید.

چای سبز زرین یا سرگل چیست؟

این چای درجه بالایی را در تقسیم داشته و به دست آمده از اولین برداشت برگ ها در اول بهار است و ارزش کیفی و قیمتی بالایی را دارا است و لقب بهترین انواع چای را به خود تخصیص داده.

چای سبز ممتاز چیست؟

این چای در درجه دوم تقسیم بندی قرار داشته و قابلیت برداشت در سه فصل بهار، تابستان و پاییز را داراست. پیچش دانه چای در این رده بر بازار پسندی و ظاهر آن ویژگی خاصی را بخشیده است و این چای را در رده پرفروش ترین ها قرار داده است.

چای سبز قلم چست؟

در میان انواع چای سبز ها اینچای درشت ترین ظاهر را دارا است و پیچش برگ در ظاهر درشت به خوبی مشهود می باشد. امروزه چای قلم درشت سبز بازار خوبی را به دلیل درشتی و باز شدن برگ ها و اطمینان و اعتماد مشتری برخوردار است.

چای شکسته سبز چیست؟

رده چای شکسته درجه بندی ضعیف و قوی و در رنج قیمت مختلف را دارا است و به دلیل قیمت ارزان و مناسب بسیار مورد توجه خریداران عمده چای قرار دارد. این چای شکل خاصی نداشته و به لحاظ سایز بین چای ممتاز و چای قلم قرار می گیرد.

چای باروتی و چای خاکه سبز

این دو نمونه اندکی در سایز متفاوت هستند به طوری که چای باروتی دارای ظاهر درشت تر و گردتر و چای خاکه حالت پودری دارد اما هر دو در صنایع مختلف علی الخصوص تولید چای کیسه ای و دمنوش های تی بگ کاربرد فراوانی دارند و قیمت ارزان و مناسبی را دارا می باشند.

علت تفاوت رنگ چای ها در چیست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد و لازم است بدانید که میزان و درجه اکسیداسیون علت اصلی تفاوت در رنگ انواع چای ها می باشد.

 

انواع چای سبز

چه عواملی می توانند بر کیفیت انواع چای تاثیر گذار باشند؟

 1. ژنتیک
 2. منطقه مورد کشت
 3. انتخاب و چیدن صحیح برگ ها
 4. نحوه برداشت دستی یا مکانیزه
 5. عدم استفاده از کود و مواد شیمیایی آفت کش
 6. شرایط جوی حاکم در منطقه در زمان پرورش و برداشت برگ ها
 7. مدت زمان انتقال برگ ها به کارخانه
 8. شیوه تولید و آماده سازی چای ها
 9. نوع چای به دست آمده
 10. میزان دست چرخیدن

انواع چای سبز

انواع چای سبز ایرانی با قیمت ارزان

در بازار چای نمونه های متنوعی از چای ها قرار دارند که در چای های سبز می توان انواع چای سبز ایرانی را در رقابت با نمونه های وارداتی دانست اما چیزی که واضح است چای داخلی حاصل دسترنج چایکاران و تهیه شده متناسب با ذائقه ما ایرانی ها و از جمله چای ارگانیک، طبیعی و سالم دنیا نام دارد ضمن اینکه قیمت ارزان تری را نیز دارا است. برای خرید انواع چای سبز ایرانی با قیمت ارزان و دست اول مراکز فعال فروش چای در نواحی چایخیز گیلان و مازندران مهم ترین مقاصد هدف برای خریداران محسوب می شوند.

خرید و فروش عمده چای سبز درجه یک و اصل

برای شناخت انواع چای سبز اصل و درجه یک شاید راه ها و روش های بسیار کمتری وجود داشته باشد زیرا کمترین میزان تقلب در این دسته از چای دیده شده و برای تشخیص نیاز است تا فرد متبحر و متخصصی باشید. مرکز خرید چای ارگانیک ایرانی یکی از بزرگ ترین مراکز خرید و فروش عمده چای سبز و چای سیاه به صورت بی واسطه بوده که تهیه و تامین انواع چای جهت عرضه در بازار داخل و صادرات چای به اقصی نقاط دنیا را انجام می نماید. پخش چای متنوع از برند های معتبر چای لاهیجان و چای فله مرغوب را در بازار همراه با این مجموعه با سرعت بالا، قیمت ارزان و کیفیت بالا تجربه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com