چای طبیعی ایرانی

خرید بهترین چای طبیعی ایرانی

چای طبیعی ایرانی در روند تولیدش از هیچ افزودنی غیر مجازی استفاده نمی گردد. برای خرید بهترین چای طبیعی ایرانی لاهیجان در بازار ایران چه راهکاری وجود دارد؟ آیا تفاوتی میان قیمت فروش انواع چای ارگانیک و اصیل با سایر چای ها دیده می شود؟

در کشور ما ایران از آنجا که نوشیدنی چای بسیار و برای چندین مرتبه در طول روز مصرف می گردد حتما باید در انتخاب آن سلامتش بسیار مورد توجه قرار گیرد، چراکه بسیاری از این ماده غذایی در کشور وجود دارد سالم و طبیعی نیست و با توجه به این که اکثر مردم در مورد چای اطلاعات کافی ندارند و نمی توانند چای مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهند لذا تنها به دو عامل عطر و رنگ بسنده کرده که این دو عامل به راحتی می تواند به این محصول اضافه شود و به عنوان چای اصل به بازار عرضه و در دسترس قرار گیرد.

چای طبیعی ایرانی

چای طبیعی ایرانی

چای ایرانی یکی از چای هایی است که در جهان بدون هیچ گونه اثری سمی تولید و این خصلت به دلیل شرایط اقلیمی حاکم بر مناطق شمالی چای خیز می باشد، اما در این میان شاهد هستیم که در کشور کنیا، سریلانکا و… به دلیل شرایط جوی گرم و مرطوب بستر برای رشد آفات کاملا فراهم بوده و باغات در زمان برداشت برگ ها مورد سمپاشی قرار می گیرد.

در مناطق چایخیز شمال (گیلان و مازندران) شرایط اقلیمی سرد و مرطوب که بعضا دما تا منفی 10 درجه هم کاهش می یابد اثری از آفات و حشرات دیده نمی شود و همین امر سبب گردید تا برخی از شرکت های تولید کننده چای ایرانی بتوانند برند (چای ارگانیک) را دریافت و محصول خود را به کشور های مورد تقاضا صادر نمایند. تلخی و گسی به دلیل طبیعی بودن به خوبی در چای ایران قابل درک بوده و رایحه و رنگ طبیعی این چای پس از دم کشیدن نمایان می گردد.

چای طبیعی ایرانی

انواع چای ایرانی چه تفاوتی با هم دارند؟

برگ های سبز چای که توسط چایکاران از باغات چای چیده می شوند شامل برگ های جوان تر و پایین تر گیاه هستند که به صورت یکجا برداشت و روانه کارخانه می شوند اما در مراحل پایانی با عبور چای خشک از غربال های نمره گذاری شده این چای ها از هم جدا و با اسامی خاص و کیفیت مورد نظر نامگذاری و قیمت گذاری می شوند.

 • چای سرگل : که تمام شاخصه های یک چای مرغوب را داشته و از بهترین برگ های تازه و کوچک چای حاصل می شود و تنها قابل برداشت در چین اول بهار می باشد.
 • چای ممتاز : که در رده دوم قرار داشته و پیچش در دانه ها و تلخی و گسی مورد پسند از ویژگی های بارز آن برشمرده می شود.
 • چای شکسته : در فرآیند تولید همه برگ ها کامل باقی نمانده و برخی خرد یا به چند تکه تقسیم می شوند که چای شکسته از آندسته بوده و زودتر از سرگل و ممتاز دم می کشد.
 • چای قلم : که از نامش پیداست چای با ظاهر درشت تر و حاصل استفاده از برگ های پایین تر گیاه چای است و به چون ساقه چای را با خود به همراه دارد به چای خوش رایحه نیز مشهور می باشد. نوع چای قلم سوزنی برترین نوع چای قلم خوانده می شود.
 • چای باروتی : دارای اندازه ریز تری نسبت به شکسته بوده و بسیار زود دم بوده و از همین رو در صنایع تی بگ سازی و تولید دمنوش کاربرد فراوان دارد.

آشنایی با خواص چای طبیعی ایرانی

 • ضد ویروس و باکتری
 • افزایش دهنده قدرت سیستم ایمنی بدن
 • رفع کننده عطش
 • کاهنده غلظت خون
 • حفاظت از کبد
 • پیشگیری از آلزایمر
 • کاهش فشار خون بالا
 • مانع رشد سلول های سرطانی
 • چربی سوز
 • ممانعت از پیشرفت بیماری پارکینسون
 • استحکام دهنده استخوان ها
 • مراقبت از پوست
 • بهبود دهنده التهابات
 • ادرار آور
 • رفع خواب آلودگی
 • ضد استرس

چای طبیعی ایرانی

بهترین چای ایرانی کدام است؟

در میان چای های تولید شده در نواحی چایخیز شمالی چای طبیعی ایرانی سرگل بالاترین تقاضای بازار چای را به خود اختصاص داده و چای ممتاز با آمار فروش بالا در رده دوم و پس از آن قرار دارد. با توجه به لقب بهترین چای لذا نحوه صحیح مصرف و دم نمودن در کیفیت به دست آمده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

چای طبیعی ایرانی بخوریم یا خارجی؟

یکی از توقعات مردم انتظار عطر و رنگ زیاد از چای است که به اشتباه در اذهان مردم جا افتاده و امری کاملا غیرطبیعی و غیرمنطقی برشمرده می شود که أصلا با قوانین چای طبیعی جور در نمی آید. قطعا مردم باید انتظار واقعی از چای طبیعی ایرانی داشته باشند و بدانند که چای درجه یک و خوب رنگ و طعم طبیعی دارد و از عطر و اسانس در آن استفاده نمی شود و نمی توان از یک قاشق چای خشک طبیعی و سالم انتظار داشت تا ده لیوان چای بدهد، چرا که یک قاشق چای خشک باید یک لیوان چای دهد در نتیجه چای های تقلبی و حاوی رنگ موجود در بازار به هیچ وجه جهت خرید توصیه نمی شوند.

چای طبیعی ایرانی

چگونه چای طبیعی ایرانی را بشناسیم؟

 1. زبری و خشک بودن در چای طبیعی ایرانی به طور واضح می توان لمس نمود.
 2. چای طبیعی ایرانی برای نوشیدن نیاز است که به درستی دم بکشد.
 3. چای خالص پس از دم کشیدن در فنجان کاملا زلال و شفاف است.
 4. هیچ لایه روغنی که دلیل بر وجود ماده خارجی یا اسانس باشد بر روی فنجان چای طبیعی قابل مشاهده نیست.
 5. هر چه چای خریداری شده ظاهر درشت تری داشته باشد مرغوب تر می باشد.
 6. رنگ دم کشده چای طبیعی ایرانی قرمز آلبالویی رو به قهوه ای است.
 7. دانه های سر زرد و قابل رویت در چای نشانی دیگر از طبیعی بودن چای دارد.
 8. در صورت استشمام رایحه، چای خالص عطری به دور از ادکلن و سنگینی دارد.
 9. مراکز تخصصی فروش و تولید چای در شهر های چایخیز بهترین راه جهت کمک و خرید بهترین چای طبیعی ایرانی برایتان می باشند.

چای طبیعی ایرانی

خرید بهترین چای طبیعی ایرانی

از آنجا که چای تولید شده در کشورمان حاصل زحمات و دسترنج کشاورزان و کارخانه داران با تجربه و متناسب با ذائقه ما و کاملا سالم تولید می گردد لذا گزینه عالی به جهت خرید می باشند. با راه اندازی سایت ها از طرف مراکز تولید چای و فروشندگان چای شمال شرایط پخش عمده چای طبیعی ایرانی درجه یک در سراسر بازار ایران فراهم شده و می توان ظرف سریع ترین زمان مرغوب ترین چای فله و بهترین برند چای ایرانی را در سریع ترین زمان در اختیار داشت. فروشندگان محترم با قرار دادن هر چه بیشتر انواع چای درجه یک ایران می توانند در توزیع و فرهنگ سازی بیشتر آن نقش مهمی را در این زمینه ایفا نمایند.

آیا تفاوتی میان قیمت فروش انواع چای ارگانیک و اصیل با سایر چای ها دیده می شود؟

بله، چای اصل ایرانی با توجه به سلامت و حفظ حقوق مصرف کننده دارای قیمت و نرخ ارزان تری نسبت به نمونه های حاوی رنگ و اسانس موجود در بازار هستند که گاها با سوء استفاده از برخی برند های معتبر خارجی به شکل تقلبی آماده و در بازار توزیع می گردند. برای اطلاع از قیمت روز انواع چای می توانید با کارشناسان واحد فروش مجموعه در ارتباط باشید.

چای طبیعی ایرانی

برای خرید بهترین چای طبیعی ایرانی لاهیجان در بازار ایران چه راهکاری وجود دارد؟

چای لاهیجان یکی از چای های خوش آوازه ایرانی است که آمار تقاضا و خرید و فروش بالایی را در بازار چای دارا می باشد. برای خرید چای طبیعی ایرانی لاهیجان به شکل مستقیم می توانید از طریق فروشگاه آنلاین چای پیش رو و یا ارتباط از طریق پیامک، تماس و یا فضای مجازی با کارشناسان مربوطه اقدام به ثبت سفارشات خود نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com